شناسه خبر: ۷۶۱
لینک کوتاه کپی شد

اعطای تسهیلات جذب فناوری به شرکت های دانش بنیان و خلاق

کمک به جذب فناوری‌های مورد نیاز کشور با اعطای تسهیلات جذب فناوری به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق شتاب می‌گیرد و هدفمند می‌شود.

به گزارش اکونگار به نقل از ایرنا؛ دفتر جذب سرمایه و فناوری بین‌المللی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف کمک به جذب فناوری‌های مورد نیاز کشور نسبت به اعطای تسهیلات جذب فناوری به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی اقدام کرده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و استارتاپ‌هایی که دارای قرارداد انتقال فناوری یا قرارداد بومی‌سازی فناوری خارجی در کشور هستند، می‌توانند با ارایه درخواست خود از این کمک‌ها بهره‌مند شوند.

دریافت این تسهیلات به ارایه اصل قرارداد انتقال فناوری یا بومی‌سازی، طرح توجیهی فنی و اقتصادی و مستندات قانونی تسهیلات‌گیرنده نیاز دارد. متقاضیانی که طرح‌هایی در زمینه فناوری‌های مرتبط با نیازهای اساسی کشور، فناوری‌های آینده مرتبط با انقلاب صنعتی چهارم و ایده‌های جذاب دارای ارزش افزوده قابل توجه، ارایه کنند؛ در اولویت قرار می‌گیرند.

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاقی که برنامه فروش فناوری به متقاضیان خارجی را داشته باشند نیز، به شرط ارایه اصل قرارداد انتقال فناوری و طرح توجیهی سرمایه‌گذاری، می‌توانند از این تسهیلات برای دوره انتقال فناوری بهره‌مند شوند. دوره اعطای این تسهیلات محدود به دوره فروش فناوری و محدودتر از تسهیلات جذب فناوری خواهد بود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر