بر اساس آخرین رتبه‌بندی نشریه «نیلسون‌ریپورت» در سال ۲۰۲۲

سپ رتبه اول خاورمیانه را کسب کرد

پرداخت الکترونیک سامان (سپ) در جدیدترین رتبه‌بندی نشریه «نیلسون‌ریپورت» در سال ۲۰۲۲ توانست رتبه دوازدهم جهان و رتبه نخست خاورمیانه را در حوزه پرداخت کسب کند.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی سپ؛ نشریه نیلسون‌ریپورت (Nilson Report) هر سال نسبت به بررسی و رتبه‌بندی شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت بر اساس سهم تراکنش اقدام می‌کند. فعالیت‌های 150 شرکت در حوزه پرداخت زیر ذره‌بین این رسانه قرار دارند تا از نظر تعداد تراکنش انجام‌شده رتبه‌بندی شوند.

شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ) برای دومین سال متوالی رتبه نخست خاورمیانه را به دست آورد. در چهار سال اخیر سپ توانسته روند صعودی خود را حفظ کند. همچنین سپ جایگاه دوازدهم جهان را در این رتبه‌بندی ثبت کرد.

تعداد کل تراکنش‌های انجام‌شده در جهان بر اساس گزارش «نیلسون‌ریپورت» در سال ۲۰۲۲ برابر با ۴۶۶.۸۹ میلیارد است که رشد بیش از ۱۲درصدی را نسبت به مدت مشابه خود دارد؛ شرکت سپ از این میزان تراکنش انجام‌شده، سهم بیش از ۸.۷۹۲ میلیاردی را در اختیار دارد. میزان تراکنش سپ بر اساس گزارش نیلسون‌رپیورت نسبت به سال گذشته حدود یک میلیارد افزایش داشته است.

سپ با این سهم از تراکنش انجام‌شده در سال ۲۰۲۲ در قاره کهن نیز رتبه دوم را به دست آورده و یک شرکت چینی رتبه نخست را در اختیار دارد.

جایگاه سپ در عرصه جهانی در چهار سال اخیر گزارش «نیلسون‌ریپورت» روندی صعودی داشته است. جدول رتبه‌بندی سال‌های اخیر سپ در نشریه نیلسون ریپورت به شرح زیر است:

عنوان رتبه 2019 رتبه 2020 رتبه 2021 رتبه 2022
پرداخت الکترونیک سامان (سپ) 16 15 13 12

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه