آغاز بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ

بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ امروز و با حضور مسئولان حوزه ارتباطات آغاز به کار کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک با شعار همه باهم برای اقتصاد دیجیتال با حضور وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از امروز ۹ تیرماه آغاز شده و تا ۱۲تیرماه ادامه دارد.

عیسی زارع پور از نمایشگاه الکامپ بازدید کرد و در جمع خبرنگاران گفت: ما در حوزه مختلفی کار انجام دادیم که می‌توان به زیرساخت‌های ارتباطی و دولت هوشمند اشاره کرد.

الکامپ استارز در اولویت ما نبود چون کارهای مهمتری داریم

وی افزود: در حوزه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مساله را باید دو بخش کنیم؛ در ابتدای دولت یکی از مسائلی که با آن رو به رو بودیم این بود که متاسفانه زیرساخت‌های ارتباطی به طور متناسب توسعه پیدا نکردند. اتفاقی که در این دولت رخ داد این بود که ما در همه لایه‌های شبکه مخصوصا لایه‌هایی که در اختیار خودمان بود، زیرساخت‌ها را به اندازه ۳۰ سال قبل توسعه دادیم.

وزیر ارتباطات گفت: به عنوان مثال در حوزه ظرفیت شبکه مادر ارتباطی کشور دو شاخص اصلی از جمله شبکه انتقال  کشور است؛ بررسی و اندازه گیری نشان داد که اکنون ۶۴ ترابیت بر ثانیه است و این یعنی در سه دهه، ۳۱ ترابیت بر ثانیه به آن اضافه کردیم و در حوزه آی پی کشور هم از ۲۸ به عدد ۵۶ رسیده‌ایم.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد