قابلیت‌های شگفت انگیز مرورگر مایکروسافت

مرورگر مایکروسافت اج می‌تواند ویدیوهای وب‌سایت‌های دیگر مثل لینکدین و کورسرا را نیز هم‌زمان زیرنویس و ترجمه کند.

به گزارش اکونگار به نقل از زومیت، مایکروسافت در رویداد بیلد ۲۰۴ فرصت را مغتنم شمرد و قابلیت مبتنی‌بر هوش مصنوعی جدیدی برای مرورگر اج معرفی کرد. مرورگر بیش‌ازپیش محبوب مایکروسافت، به‌زودی می‌تواند ویدیوها را در یوتیوب، لینکدین،‌ کورسرا و برخی دیگر از وب‌سایت‌ها به‌طور هم‌زمان برای کاربر ترجمه کند. مایکروسافت می‌گوید که این قابلیت جدید با تکیه بر هوش مصنوعی، محتوای شفاهی ویدیوها را ازطریق ترجمه‌ی زنده و زیرنویس‌گذاری برای کاربر ترجمه می‌کند.

درحال‌حاضر، قابلیت ترجمه‌ی هم‌زمان مایکروسافت اج می‌تواند از زبان اسپانیایی به انگلیسی و از زبان انگلیسی به آلمانی، هندی، ایتالیایی، روسی و اسپانیایی ترجمه کند.

کشف نقص امنیتی خطرناک در چند اپ اندروید

قابلیت جدید مایکروسافت اج علاوه‌بر اینکه روشی کاربردی و تروتمیز برای ترجمه‌ی ویدیوها به زبان مادری کاربران به‌حساب می‌آید، می‌تواند برای کسانی که ازنظر شنوایی دچار مشکل هستند، روشی عالی برای استفاده‌ی بی‌دردسر از محتوای ویدیویی باشد.

علاوه‌بر وبسایت‌هایی که در ابتدای خبر نام بردیم، اج از ترجمه‌ی هم‌زمان ویدیوها در وب‌سایت‌های خبری بزرگ همچون رویترز و بلومبرگ نیز پشتیبانی می‌کند. طبق برنامه‌های مایکروسافت، قرار است در آینده‌ی نزدیک، قابلیت ترجمه‌ی هم‌زمان اج و زبان‌ها و وبسایت‌های بیشتری را نیز شامل شود.

در‌حال‌حاضر، مایکروسافت اج می‌تواند با تکیه بر دستیار هوش مصنوعی کوپایلت، فقط برای ویدیوهای حاوی متن (Transcript) خلاصه تهیه کند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان