افزایش سودآوری سامسونگ با هوش مصنوعی

سامسونگ گزارش مالی فصل اول سال ۲۰۲۴ خود را منتشر کرد و از افزایش ۱۰ برابری سود عملیاتی خبر داد.

به گزارش اکونگار به نقل از دیجیاتو؛ غول فناوری کره جنوبی می‌گوید فروش تراشه‌های حافظه نسبت به سال قبل دو برابر شده و این رشد تحت‌ تأثیر رونق هوش مصنوعی در بازار بوده است.

به‌ گزارش CNBC، سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که در سه‌ماهه نخست 2024 با رشد 932.8 درصدی سود عملیاتی خود روبه‌رو شده و با کسب 4.8 میلیارد دلار، فراتر از انتظارات عمل کرده است. همچنین درآمد این شرکت در فصل اول سال جاری میلادی 12.81 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.

افزایش چشمگیر سود سامسونگ در سه‌ماهه نخست 2024

سامسونگ می‌گوید سود عملیاتی کسب‌وکار نیمه‌رسانا 1.38 میلیارد دلار بوده و برای اولین‌بار از فصل چهارم 2022 به سود رسیده است. این شرکت پیش‌بینی می‌کند که ماه‌های آینده نیز بازار تراشه‌های حافظه پررونق باشد؛ چرا که فناوری‌های زیادی بر پایه هوش مصنوعی مولد در دست توسعه قرار دارند.

سامسونگ برای پاسخگویی به نیاز بازار هوش مصنوعی، اخیراً تولید انبوه تراشه‌های حافظه HBM3E 8H و V9 NAND را آغاز کرده است. این شرکت همچنین درنظر دارد که در سه‌ماهه دوم 2024 دست به تولید انبوه محصولات HBM3E 12H بزند. سامسونگ می‌گوید توسعه فرایندهای 3 و 2 نانومتری نیز به‌خوبی درحال پیشروی است. پیش‌بینی می‌شود که تولید انبوه تراشه‌های 2 نانومتری این شرکت در سال 2025 آغاز شود.

در بیانیه سامسونگ آمده است: «انتظار می‌رود که وضعیت کسب‌وکار از نظر تقاضا در نیمه دوم 2024 – به‌خصوص حول هوش مصنوعی مولد – مثبت باقی بماند.» در بخش کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند نیز گفته شده است که سامسونگ همچنان به تبلیغ سری گلکسی S24 با قابلیت‌های هوش مصنوعی ادامه خواهد داد.

با توجه به گزارش مالی فصل چهارم 2023 که سامسونگ در آن به ضعیف‌ترین سود سالانه یک دهه اخیر خود رسید، این تغییر روند و افزایش حاشیه سود برای غول فناوری کره جنوبی پیشرفتی نویدبخش محسوب می‌شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان