سرآوا از ساختار سهامداری «نوار» خارج شد

شرکت نوین‌اندیشان سرآوا پارس از ساختار سهامداری «نوار» خارج شد و سهام خود را به بنیانگذاران آن واگذار کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی سرآوا؛ شرکت نوین‌اندیشان سرآوا پارس از ساختار سهامداری «نوار» خارج شد و سهام خود را به بنیانگذاران آن واگذار کرد. سرآوا در راستای خلق ارزش و سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی محتوا، در سال ۱۳۹۵ موفق به سرمایه‌گذاری و تملک بخشی از سهام نوار شده بود.

فلسفه سرمایه‌گذاری این شرکت از ابتدای تأسیس، سرمایه‌گذاری روی کارآفرین، سرمایه‌گذاری مشترک همراه با ذی‌نفعان متعدد و ساخت برند ملی بوده است. به‌دلیل اهمیت کارآفرین از نگاه سرآوا و ایجاد پتانسیل و مشوق بیشتری برای رشد نوار توسط هم‌بنیانگذاران آن که سهام عمده‌ شرکت را در اختیار دارند، سهام سرآوا با شرایط تسهیل‌شده به بنیانگذاران نوار واگذار شد.

نوار از جمله شرکت‌های موفق پورتفولیوی سرآوا بود که توانست در زمینه تولید و نشر کتاب صوتی، خلاصه کتاب و پادکست، نیازهای کاربران در عصر شتابان دیجیتالی شدن محتوا را پاسخ دهد و به افزایش سرانه مطالعه کتاب در جامعه منجر شود. با توجه به اهمیت محتوا در عصر کنونی و بازار گسترده و محبوب کتاب صوتی در داخل کشور و سایر نقاط فارسی‌زبان دنیا، نوار با اتکا به بنیانگذاران خود پتانسیل توسعه به کشورهای منطقه و همسایه ایران را دارد.

سرآوا در اطلاعیه خود با تشکر از هیئت مدیره و مدیرعامل سابق خویش که نقش مهمی را در دوره‌ ریاست خود در حمایت و مدیریت شرکت‌های پورتفولیو و خروج موفق از آن‌ها ایفا کرد، ابراز امیدواری کرده است که بنیانگذاران نوار بتوانند با ساختار سهامداری جدید، موفقیت‌های افزون‌تری را برای مجموعه‌شان کسب کنند.

طی دو سال گذشته، این سومین خروج موفق سرآوا از پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خود است. پیش‌تر سرآوا از ساختار سهامداری گروه علی‌بابا (توشا) خارج شد و سهام خود را در یک توافق برد–برد به بنیانگذاران آن واگذار کرد. چندی پیش سرآوا از الوپیک نیز خارج شد و سهام خود را به گروه صنعتی گلرنگ فروخت.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان