افق‌‌‌‌‌‌های جاب‌ویژن به روایت مدیرعاملش

مدیران جاب‌ویژن می‌گویند ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه منابع انسانی در افق این شرکت است و برای این حوزه عمیق در آینده برنامه‌هایی دارند.

به گزارش اکونگار به نقل از زومیت؛ نشست خبری HR Vision 02 که گردهمایی مدیران منابع انسانی شرکت‌ها است با حضور هم‌بنیانگذاران و مدیرعامل‌های جاب‌ویژن، به‌عنوان برگزارکننده این رویداد، امروز در جریان برگزاری این گردهمایی یک روزه برگزار شد.

هادی محمدآبادی و مقداد ولایی، هم‌بنیانگذاران این مجموعه، جاب‌ویژن را یک اکوسیستم منابع انسانی معرفی کرده که پلتفرم کاریابی جاب‌ویژن، کندو، میرانا، نمایشگاه کار و اچ‌آر مارکت اعضای این اکوسیستم هستند.

این پنج پلتفرم همگی به مسائل و نیازهای مختلفی در حوزه اشتغال، کاریابی و منابع انسانی پاسخ می‌دهند. با وجود این، به نظر می‌رسد جای پلتفرم مشاوره‌ای در حوزه منابع انسانی در میان خدمات مختلفی که جاب‌ویژن ارائه می‌کند خالی است. این در حالی است که جاب‌ویژن دیتابیس قابل توجهی در حوزه کاریابی دارد و هم‌چنین، به دلیل همکاری با بیش از 76 هزار سازمان می‌تواند خدمات مشاوره‌ای مفیدی ارائه کند.

مقداد ولایی، یکی از هم‌بنیانگذاران جاب‌ویژن، در پاسخ به پرسش زومیت درباره برنامه این اکوسیستم برای ارائه خدمات مشاوره‌ای گفت: هرآنچه که در اکوسیستم منابع انسانی بگنجد در برنامه‌های ما وجود دارد اما نمی‌توانیم همه مسائلی را که در نظر داریم در یک زمان ارائه کنیم و نیازمند اولویت‌بندی کردن طرح‌هایی هستیم که می‌خواهیم آن‌ها را اجرایی کنیم. بحث مشاوره‌ای نیز یکی از زمینه‌هایی است که حتما در حیطه برنامه‌های ما وجود دارد و امیدواریم روزی بتوانیم به این حوزه هم برسیم. البته ما همیشه از مدل پارتنرشیپ در ارائه خدمات و پروژه‌هایمان استفاده می‌کنیم و از مجموعه‌هایی که در یک حوزه متخصص هستند برای اجرایی کردن برنامه‌هایمان کمک می‌گیریم چون به نظرمان با این همکاری‌ها کیفیت کار بالاتر می‌رود.

مدیران جاب‌ویژن در این نشست خبری اعلام کردند که پلتفرم کاریابی آن‌ها 57 درصد سهم بازار دارد؛ این در حالی است که رقبایی مانند ایران‌تلنت و جابینجا هم معتقدند بیشترین سهم بازار ازآن آن‌هاست.

هادی محمدآبادی، دیگر هم‌بنیان‌گذار جاب‌ویژن، در پاسخ به پرسش زومیت درباره این که سهم بازار بیشتر برای کدام پلتفرم است، توضیح داد: اعداد و ارقامی که گفته می‌شود قابل ارزیابی است. آن‌چه که ما به‌عنوان سهم بازار به آن ارجاع می‌دهیم تعداد آگهی‌هایی است که در هر لحظه در پلتفرم ما منتشر می‌شود. بررسی و ارزیابی این اعداد با استفاده از سایت‌هایی مانند webarchive به‌راحتی امکان‌پذیر است و امکان مقایسه هم دارد. در اعداد و ارقام دیگر اما ممکن است سهم ما کمتر باشد. علاوه بر این استفاده از داده‌های گوگل‌ترندز هم می‌تواند امکان بررسی میزان جست‌وجوی جاب‌ویژن در گوگل و تغییرات آن در پنج سال اخیر را فراهم کند.

هم‌بنیانگذاران جاب‌ویژن آمارهایی درباره میزان رشد این پلتفرم کاریابی در سه سال اخیر نیز ارائه دادند. به گفته مدیران این پلتفرم، در سه سال اخیر میانگین ۱۱.۶ برابر رشد در شاخص‌های مختلف کسب‌وکار را داشته است. برای مثال، در مورد کارفرمایان فعال ۱۰ برابر رشد داشته، تعداد کارجوهای این پلتفرم ۸ برابر و تعداد آگهی‌های شغلی منتشرشده روی این پلتفرم نیز حدود ۱۱ برابر رشد کرده است. به گفته ولایی، تعداد رزومه‌های ارسال‌شده به پلتفرم جاب‌ویژن نیز در طول سه سال اخیر ۱۲ برابر بیشتر شده و تعداد استخدام‌هایی که از طریق‌ این پلتفرم انجام شده نیز رشد ۱۷ برابری داشته است.

سهم بازار جاب‌ویژن در پنج سال اخیر از ۱۴ درصد به ۵۷ درصد رسیده است

مدیران جاب‌ویژن در ادامه به این نکته اشاره کرد که جاب‌ویژن به‌عنوان جاب‌برد تخصصی حوزه استخدام یک بازار دوسویه بین کاریاب و شرکت‌ها را فراهم کرده و در حال حاضر با بیش از ۷۶ هزار سازمان از تمام استان‌ها و ۶۲۳ شهر کشور همکاری می‌کند. تا امروز ۲۶ میلیون ارسال رزومه از طریق جاب‌ویژن اتفاق افتاده و محمدآبادی توضیح داد که در مجموع این خدمات جاب‌ویژن موفق شده است سهم بازار خود را از ۱۴ درصد به ۵۷ درصد در پنج سال اخیر برساند.

مقداد ولایی توضیح داد که ایجاد بازار کار منصفانه برای همه اقشار در سراسر ایران هدفی است که اکوسیستم جاب‌ویژن دنبال می‌کند و در طول سال‌های اخیر این مجموعه توانسته بدون سرمایه‌گذاری از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذار رشد کند.

هادی محمدآبادی در این نشست درباره رویداد HR Vision 02 نیز گفت: در رویداد اچ‌آر ویژن مدیران منابع انسانی، مدیران عامل، اساتید دانشگاه و… حضور دارند تا تجربه‌ها و دانش خود را با مدیران منابع انسانی به اشتراک بگذارند. بنابراین، این رویداد فرصتی است برای ارتباط گرفتن مدیران منابع انسانی با افراد جدید، شبکه‌سازی و گسترش ارتباطات.

در رویداد اچ‌آر ویژن ماژول جدیدی متعلق به کندو، که پلتفرم راهکارهای نرم‌افزاری منابع انسانی، نیز رونمایی می‌شود. کندو تا امروز دو ماژول‌ «جذب و استخدام (ATS) و «آموزش سازمانی» (با همکاری مکتب‌خونه) را داشت و و حالا ماژول نبض‌سنج نیز به این پلتفرم اضافه خواهد شد. مدیران جاب‌ویژن توضیح دادند که ماژول نبض‌سنج ابزاری است که تعلق و رضایت سازمانی افراد و تیم‌های سازمان را می‌سنجد.

اکوسیستم جاب‌ویژن، یک عضو دیگر به نام نمایشگاه کار را هم دارد که رویدادی مختص واحدهای منابع انسانی برای حضور شرکت‌ها در غرفه‌های این نمایشگاه برای معرفی کارفرماها به کارجوها است. این رویداد فرصتی‌ است برای آشنایی و ارزیابی‌ اولیه کارجوها. ملاقات کارجوها با شرکت‌های مختلف و مدیران منابع انسانی‌ آن‌ها.

رویدادی که جاب‌ویژن در آینده‌ای نزدیک پیش رو دارد، ششمین دوره نمایشگاه کار ایران است. به گفته مدیران جاب‌ویژن این رویداد بزرگ‌ترین دوره نمایشگاه کار خواهد بود که ۲۵ تا ۲۷ بهمن در مرکز نمایشگاهی برج میلاد برگزار می‌شود و بیش از ۷۰ شرکت در آن حضور خواهند داشت.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان