اعلام آمار دریافت‌کنندگان «ارز اربعین» از سوی بانک مرکزی

بانک مرکزی از متقاضیان ارز اربعین خواست در صورت بروز مشکل در دریافت ارز تخصیص داده شده به این موضوع، مشکلات را گزارش دهند.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک تاکنون و از طریق 6 بانک عامل نسبت به پرداخت ارز ۲۵۰ هزار نفر از زائران اربعین اقدام کرده که زائران در صورت بروز هرگونه مشکل در دریافت ارز اربعین می‌توانند آن را به بانک مرکزی اعلام کنند.

طبق اطلاعیه این بانک، متقاضیان ارز اربعین هم‌اکنون نیاز ارزی خود را با نرخ رسمی و به‌صورت مستقیم و بدون حضور واسطه و دلال، از طریق ۱۵۰۰ شعبه منتخب بانک‌های ملی، تجارت، سپه، صادرات، پارسیان و پست‌بانک در سراسر کشور دریافت می‌کنند.

زائران در صورت بروز هرگونه مشکل در دریافت ارز اربعین پس از مراجعه به شعب منتخب و نیز مشاهده ازدحام احتمالی می‌توانند مراتب را جهت پیگیری با ذکر نام شعبه و شهر از طریق شماره تماس ۲۹۹۵۳۶۱۲-۰۲۱ از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۵ عصر به بانک مرکزی اعلام کنند.

همچنین فرآیند ثبت‌نام غیرحضوری دریافت ارز اربعین از طریق اپلیکیشن «بله» نیز فراهم است و بسیاری از زائران از این طریق، ارز اربعین خود را تهیه و دریافت کرده‌اند.

توزیع ارز زائران اربعین حسینی در سال جاری از روز ۲۸ مردادماه آغاز و تا تاریخ ۱۴ شهریور ادامه دارد و با تمهیدات در نظر گرفته شده تاکنون ارز موردنیاز ۲۵۰ هزار نفر از متقاضیان به سهولت و بدون مشکل پرداخت شده است.

 

دیدگاه