شناسه خبر: ۲۲۹۴
لینک کوتاه کپی شد

ریزش قیمت طلا به حوالی کف دو ماه اخیر

دیروز قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی مجددا کاهش یافت و در بحبوحه نگرانی ها نسبت به نرخ تورم بالای آمریکا و واکنش سختگیرانه فدرال رزرو، در نزدیک به کف قیمتی ۲ ماه اخیر قرار گرفت.

ریزش قیمت طلا به حوالی کف دو ماه اخیر

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ قیمت شمش در هفته گذشته پس از یک سری سیگنال های تهاجمی از سوی فدرال رزرو درباره نرخ سود کاهش یافت. قیمت‌ها در روز جمعه پس از آن که داده‌ها نشان داد که شاخص هزینه‌های مصرف کنندگان - شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو - تا ژانویه بالا باقی مانده است، به شدت کاهش پیدا کردند و به این نهاد برای حفظ نرخ‌های بهره بالا انگیزه بیشتری داد.

با توجه به اینکه افزایش نرخ های بهره و دلار قوی تر، پناهگاه‌های سنتی بازار مانند طلا را تهدید می‌کند، بازارهای فلز نیز از هفته قبل زیان های شدیدی را تجربه کردند.

دیروز هر اونس طلا ثابت در 1811.37 دلار بود، در حالی که قیمت های آتی طلا در حدود 1818.00 دلار در هر اونس بود. هر دو ساز در پایین ترین سطح خود از اواخر دسامبر بودند. طلای نقطه‌ای نیز در آستانه سقوط به زیر سطح حمایت کلیدی 1800 دلار قرار داشت که شکستن آن می‌تواند زیان‌های کوتاه‌مدت بیشتری را به همراه داشته باشد.

نمودار قیمت جهانی دلار 9 اسفند

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر