شناسه خبر: ۲۲۱۴
لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی قیمت دلار پس از عرضه 400 میلیون دلار در مرکز مبادله

بانک مرکزی گزارش داد نزدیک به 400 میلیون دلار در مرکز مبادله ارز و طلا مورد معامله قرار گرفته است. برخی فعالان باور دارند با این سطح سنگین از عرضه ارز می‌توان تصور کرد که بازارساز ارزی به طور جدی پایین آوردن قیمت دلار را دنبال می‌کند.

پیش بینی قیمت دلار پس از عرضه 400 میلیون دلار در مرکز مبادله

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران، معامله‌گران  بازار آزاد  ارز توجه خاصی به خرید و فروش‌های مرکز مبادله ارز و طلا نشان ندادند تا در روز پنجم هفته،  قیمت دلار  یک بار دیگر در مسیر افزایشی حرکت کند.

افزایش قیمت این ارز در  بازار آزاد  در حالی رخ داد که بانک مرکزی گزارش داد نزدیک به 400 میلیون دلار در مرکز مبادله ارز و طلا مورد معامله قرار گرفته است.

برخی فعالان باور دارند با این سطح سنگین از عرضه ارز می‌توان تصور کرد که بازارساز ارزی به طور جدی پایین آوردن  قیمت دلار  را دنبال می‌کند. اگر روزی 400 میلیون دلار در مرکز مبادله تزریق شود، در طول یک هفته کاری (۶ روز)، میزان عرضه ارز به حدود دو میلیارد و 400 میلیون دلار خواهد رسید که میزان بسیار قابل توجهی است.

در این شرایط سنگین عرضه ارز، دو نگاه در  بازار آزاد  ارز وجود دارد. دسته‌ای از فعالان باور دارند که تشدید انتظارات تورمی و هراس از آینده اقتصاد موجب شده حجم بزرگی از تقاضا وارد بازار شود؛ حال آنکه گروه دیگری باور دارند بازار تحت تاثیر جوسازی‌های سیاسی به صورت هیجانی در مسیر افزایشی قرار گرفته است و با فروکش هیجان، دچار اصلاح قیمت خواهد شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر