شناسه خبر: ۲۱۸۵
لینک کوتاه کپی شد

سکه باز هم رکورد زد / درهم دوباره آتش به جان دلار انداخت

سکه بورسی امروز رکورد زد و به 29 میلیون و 870 هزار تومان رسید، از سوی دیگر در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار امروز طبق سایت اتحادیه طلا و ارز تا 2 میلیون و 403 هزارو 500 تومان بالا رفت.

سکه باز هم رکورد زد / درهم دوباره آتش به جان دلار انداخت

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ روز گذشته مرکز مبادله ارز و طلا رسما راه اندازی شد و اولین قیمت دلار ناخدا اعلام شد.

دیروز قیمت دلار مبادله ای در اولین روز کاری خود در محدوده 41 هزار و 549 تومان معامله شد. امروز چهارشنبه 3 اسفند ماه دلار ناخدا درجا زد و در همان محدوده دیروز به فروش رسید.

دلار هرات تغییر کانال داد

در هرات امروز قیمت دلار با گپ مثبت باز شد. اسکناس آمریکایی در شروع معاملات نقدی بازار یاد شده تقریبا 600 تومان از روز قبل بالاتر بود. در ادامه معاملات هرات ، برخی از معامله گران مدعی بودند نرخ دلار وارد کانال جدید شده و نسبت به دیروز 1 هزار و 700 تومان رشد کرده بود.در سلیمانیه هم نرخ دلار امروز در مقایسه با روز قبل تقریبا یک هزار تومان بالاتر بود.

درهم دوباره آتش به جان دلار انداخت

نرخ حواله درهم امروز نه تنها وارد کانال جدید شد بلکه تا پله سوم کانال جدید پیشروی کرد.برخی از معامله گران می گفتند درهم دوباره آتش به جان دلار انداخت و مدعی بودند نرخ دلار در تهران یک کانال بالای مرز روانی روزهای اخیر قرار گرفته است.

با این حال بازار ساز بارها اعلام کرده این قیمت ها را قبول ندارد. گفته می شود در بازار کمتر کسی حاضر است دست به فروش بزند و فشار خریداران به بازار زیاد شده بود. بعضی از معامله گران می گفتند فقط ریال نگه نداریم قیمت مهم نیست!

عوامل بنیادی افزایش قیمت دلار

از نگاه فعالان بازار، عوامل بنیادی و مهمی در افزایش‌های اخیر نقش داشته و به صرف به‌کارگیری سامانه‌های ارزی نمی توان ترمز افزایش قیمت دلار در بلند مدت را کشید. مشکلات مربوط به تنگناهای ارزی که به دنبال‌ تشدید تحریم‌های بین‌المللی شدت یافته است و همچنین سطح بالای نقدینگی از جمله عوامل موثر بر رشد قیمت ارز در روزهای اخیر به شمار می‌روند.

در حالی که نرخ کشف شده برای هر برگ اسکناس دلار در مرکز مبادله ارز و طلای کشور در محدوده میانه‌های کانال قیمتی ۴۱ هزار تومانی ثبت شد،  تحلیلگران ارزی یکی از دلایل بی‌اعتنایی دلار آزاد نسبت به نرخ جدید معرفی شده از سوی بانک مرکزی را در جهت پیچیده‌تر شدن فرآیند دسترسی به ارز رسمی و کاهش حجم عرضه در بازار دانستند.

چرا که در این شرایط معاملات رسمی دیگر توانایی پاسخگویی به عمده تقاضاهای خرد بازار را نداشته و افراد ناچارند به خریدوفروش در معاملات غیررسمی روی بیاورند در نتیجه با افزایش حجم تقاضای ارز غیررسمی، نرخ ارز در این‌گونه از معاملات مجددا دچار رشد خواهد شد.

بی اعتنایی بازار به سفر بازرسان آژانس به تهران

یکی از خبرهای مهم امروز  که بازار تا زمان نگارش این گزارش به آن بی اعتنا بوده سفر بازرسان آژانس به تهران بود. محمد اسلامی صبح  امروز خبر داد  مسئولان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران هستند و از دیروز در حال بازدید و بررسی هستند.

یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت دلار در چند وقت اخیر تنش های بین ایران و آژانس بوده است. نتایج این سفر برای معامله گران دلار از اهمیت بسزایی برخوردار است. برخی از تحلیلگران ارزی می گفتند در صورتی که اخبار خوبی از این سفر مخابره شود این امر ممکن است تا حدودی سرعت نوسانات افزایشی را کنترل کند.از سوی دیگر امروز امیرعبداللهیان گفت: هیات آژانس به زودی به تهران سفر خواهد کرد و امیدواریم گروسی با نگاه فنی و به دور از هیجانات سیاسی با ما به توافق برسد.

 قیمت طلا 18 عیار قد کشید

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار امروز  طبق سایت اتحادیه طلا و ارز تا 2 میلیون و 403 هزارو 500 تومان بالا رفت و در زمان نگارش این گزارش 2 میلیون و 399 هزار و 400 تومان قیمت خورد.

قیمت طلا روز قبل در سایت مذکور در محدوده 2 میلیون و 313 هزار و 400تومان بسته شده بود.

خیز مجدد قیمت سکه برای کانال 30 میلیون

قیمت سکه روز دوشنبه به یک قدمی کانال 30 میلیون تومان رسید اما روز گذشته تا کانال 28 میلیون تومان ریزش کرد و بر روی 28 میلیون و 800 هزار تومان قرار گرفت.

سکه بازان در بازار امروز برخلاف روز گذشته حرکت کردند و نرخ سکه امامی آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده امروز نه تنها وارد کانال 29 میلیون تومان شده بلکه از نیمه کانال 29 میلیون تومان هم بالا رفته و به روز پله ششم کانال فوق معامله شد.

سکه بورسی رکورد زد

سکه بورسی امروز رکورد زد و به 29 میلیون و 870 هزار تومان رسید.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر