شناسه خبر: ۱۸۵۹
لینک کوتاه کپی شد

توقف قیمت طلا / روزهای خوش بیت کوین به پایان رسید؟

بیت‌کوین که مانند طلا ماه ژانویه طوفانی را پشت سر گذاشت و نزدیک به ۴۰ درصد افزایش قیمت داشت، اکنون چند هفته است که در محدوده قیمت کنونی متوقف شده است.

توقف قیمت طلا / روزهای خوش بیت کوین به پایان رسید؟

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران؛ قیمت هزار و ۸۶۵ دلاری ایستگاه نهایی طلا، در هفته گذشته بود و سبب شد تا فلز زرد دومین هفته متوالی را بازدهی هفتگی منفی پشت سر بگذارد.

بازدهی بازار طلا پس از شروع طوفانی سال جدید که صعودی‌ترین آغاز در یک دهه گذشته بود، متوقف شده است.

حال تحلیلگران بر این باورند که در هفته پیش رو مهم‌ترین عاملی که می‌تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد انتشار گزارش تورم آمریکاست.

به طور کلی درحال حاضر می‌توان گفت که اوضاع برخلاف ماه ژانویه به کام طلا نیست.

نقطه چرخش انتظارات در بازار طلا انتشار گزارش بازار کار آمریکا بود.

درحالی که پیش بینی می‌شد درحدود ۲۰۰ هزار شغل به اقتصاد این کشور اضافه شود آمار محقق شده چیزی بیشتر از ۵۰۰ هزار شغل بود.

این موضوع مطمئنا پشتوانه‌ای برای فدرال رزرو خواهد بود تا در جنگ خود با تورم ثابت قدم باشد.

پس از این گزارش بود که جرومی پاول رییس فدرال رزرو نیز اعلام کرد که اگر تورم این کشور فراتر از انتظارات باشد فدرال رزرو این آمادگی را دارد که نرخ بهره را بیش از آن مقداری که پیش بینی می‌شد افزایش دهد و این مطمئنا خبر خوبی برای طلا محسوب نمی‌شود؛ بازاری که در ماه‌های پیش تخمین‌های خود را نسبت به نرخ بهره زده بود و اگر این تخمین‌ها عوض شود احتمالا شوک بزرگی به بازار وارد خواهد شد.

تحلیلگران در مورد گزارشی که هفته آینده منتشر خواهد شد پیش‌بینی می‌کنند که اگر داده‌های تورمی بسیار بیشتر از پیش‌بینی‌ها نباشد آن وقت ما شاهد موج فروش در بازار نخواهیم بود. اما در جهت مخالف اگر تورم به مسیر کاهشی خود ادامه دهد، نمی‌توان امید داشت که فدرال رزرو پای خود را از روی پدال افزایش نرخ بهره بردارد و این موضوع نیز نمی‌تواند باعث شود که قیمت طلا افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

همچنین در روزی که گذشت قیمت بیت کوین در حدود یک و نیم درصد افزایش داشت و قیمت بزرگترین رمزارز جهان در محدوده ۲۲ هزار دلاری نوسان داشت.

بیت‌کوین نیز که مانند طلا ماه ژانویه طوفانی را پشت سر گذاشت و نزدیک به ۴۰ درصد افزایش قیمت داشت، اکنون چند هفته است که در محدوده قیمت کنونی متوقف شده است. بیت‌کوین هفته گذشته بیش از ۶ درصد از ارزش خود را از دست داد.

داده‌های تورم آمریکا همچنین می‌تواند تاثیر مهمی بر بازار رمزارزها داشته باشد در سال گذشته درست از زمانی که فدرال رزرو عملیات انقباضی خود را آغاز کرد زمستان رمزارزی نیز آغاز شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر