شناسه خبر: ۱۷۱۴
لینک کوتاه کپی شد

واکنش قیمت طلا و بیت کوین به سخنان رئیس فدرال رزرو

تحلیل گران معتقدند که هر گونه افزایشی در نرخ بهره می‌تواند آخرین مرتبه باشد و زمان اصلاح توقف فدرال رزرو نزدیک است.

واکنش قیمت طلا و بیت کوین به سخنان رئیس فدرال رزرو

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران؛ قیمت طلا در بازارهای جهانی در روز سه شنبه و پس از سخنرانی جرومی پاول افزایش اندکی داشت.

قیمت هر اونس طلا در محدوده قیمت ۱۸۷۰ دلار معامله شد. این در حالی است که طلا در روز انتهایی معاملاتی هفته گذشته یعنی چهارشنبه و پنجشنبه نزدیک به ۴.۵ درصد از ارزش خود را از دست داده بود. گزارش فراتر از انتظار بازار کار آمریکا که بازارها را غافلگیر کرد یکی از عوامل اصلی این موضوع بود.

جرومی پاول رییس فدرال رزرو نیز در سخنرانی امروز خود گفت گزارش بازار کار اقتصاد این کشور نشان می دهد برای بازگرداندن نرخ تورم به محدوده هدف ۲ درصد احتیاج به زمان بیشتری است.

با این حال تحلیل گران بر این باورند که هر گونه افزایشی در نرخ بهره می تواند آخرین مرتبه باشد و زمان اصلاح توقف فدرال رزرو نزدیک است.

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، روز سه شنبه گفت که بانک مرکزی ایالات متحده برای مهار تورم بالا، احتمالاً باید نرخ بهره را حداقل به 5.4 درصد افزایش دهد.

همچنین در روزی که گذشت قیمت بیت کوین نوسان زیادی نداشت و همچنان در محدوده قیمتی ۲۳ هزار دلاری نوسان داشت. بزرگ ترین رمزارز جهان مدتی است که در همین محدوده در حال نوسان است. بازدهی بیت کوین در حالی در ماه ژانویه به نزدیک ۴۰ درصد رسید که در ماه فوریه موفقیت ماه قبل هنوز تکرار نشده است.

قیمت اتریم نیز نوسان زیادی نداشت و دومین رمزارز بزرگ نیز همچنان در میانه کانال ۱۶۰۰ دلاری نوسان می کرد. اتریوم برخلاف بیت کوین در ماه فوریه هم بیش از ۴.۴ درصد افزایش قیمت داشته است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر