شناسه خبر: ۱۶۲۰
لینک کوتاه کپی شد

بازار سکه باهوش تر است یا بازار طلای آبشده؟

از دست رفتن مرز ۱۹۰۰ دلار اونس طلا هم قیمت سکه و آبشده را نزولی کرد.

بازار سکه باهوش تر است یا بازار طلای آبشده؟

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ روز گذشته در بازار ارز معامله‌گران تحت تاثیر راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا و از دست رفتن مرز مهم طلای جهانی، آرایش نزولی گرفتند.

ردپای بورل و گروسی در بازار ارز ایران

این درحالی بود که در روزهای گذشته بازار ارز و سکه سیر صعودی داشت و این صعود تحت تاثیر مواضع گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی اتمی و جرم پاول، رییس فدرال رزو بود.

ادعاهای گروسی درمورد سایت‌ها و حجم اورانیوم موجب شد معامله‌گران سوار موج افزایش شوند اما موج صعودی پایدار نبود، چون بازار تصور می‌کرد سامانه نظام مدیریت خدمات ارز ایران معروف به ناخدا گشایش می‌شود.

در این بازار، ارز و طلا نزدیک به قیمت بازار عرضه می‌شود و حتی قرار است حواله هم معامله شود.

بازار سکه باهوش تر است یا بازار طلای آبشده؟

از دست رفتن مرز ۱۹۰۰ دلار اونس طلا هم قیمت سکه و آبشده را نزولی کرد. البته کاهش سکه از آبشده کمتر بود برای همین مهمترین پرسش معامله‌گران این بود که بازار سکه باهوش‌تر عمل می‌کند یا بازار طلای آبشده؟

همیشه در بازار از قدیم این صحبت بوده که سکه باهوش بازار است و در معاملات یکشنبه هم این صحبت وجود داشت. دلیل دوم که می‌گویند سکه باهوش است این بود که معتقدند سکه به باز شدن اونس با گپ مثبت در این هفته چشم دوخته است.

دلیل سوم هم به اتاق‌های معاملاتی برمی‌گردد.

به عقیده سکه‌بازان اتاق‌های معاملاتی طلای آبشده بعد از بسته شدن پله آهنی جای تازه‌کاران شده است و عمق کمی دارد. بطوریکه معامله‌گران با آیدی‌های مختلف، با خودشان معامله می‌کنند.

رفتار سکه مشکوک شد

اما در مقابل یکسری‌ها هستند که معتقدند طلای آبشده هوشمندتر است. به عقیده آن‌ها حباب تقریبا صفر طلای آبشده و حباب 4 میلیون و 400 هزار تومانی سکه گویای این مطلب است که طلای آبشده باهوشتر است و رفتار دیروز سکه مشکوک است.

ماهیگران ارزی آمدند اما ناخدا نیامد

نکته معاملات بازار عصر یکشنبه این بود که خبری از راه‌اندازی مرکز مبادله یا نخدا نشد. معامله‌گران می‌گفتند ماهیگیران بودند اما ناخدا نیامد. این اتفاق یکی از سیگنال‌های نزولی بازار را از نظر آن‌ها تضعیف کرد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر