شناسه خبر: ۱۳۸۲
لینک کوتاه کپی شد

ده روز حیاتی در بازار دلار / قیمت سکه چقدر شد؟

رشد قیمت دلار در یکی دو روز اخیر در حالی است که برخی از فعالان می‌گویند بازارساز در دهه فجر اجازه نمی‌دهد که دلار نوسان سنگین افزایشی داشته باشد.

ده روز حیاتی در بازار دلار /  قیمت سکه چقدر شد؟

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ نرخ حواله درهم در روند بازار ارز امروز دوشنبه 10 بهمن ماه در مقایسه با عصر دیروز 70 تومان رشد کرد. البته قابل ذکر است که درهم امروز تا زمان نوشتن این گزارش در یک محدوده خاص معامله شد.

رشد قیمت دلار در هرات

نرخ دلار امروز در هرات بالا رفت.اسکناس آمریکایی در بازار ارز هرات در شروع معاملات نقدی امروز وارد کانال جدید شد و بر روی پله سوم کانال مذکور قرار گرفت. البته در نیمه ظهر امروز از پله سوم پایین آمد و بر روی پله اول ایستاد. قیمت دلار در بازار یاد شده ظهر امروز 300 تومان از روز گذشته بالاتر بود.

نرخ دلار در سلیمانیه رنج شد

در سلیمانیه نرخ دلار در شروع معاملات امروز 250 تومان بالا رفت اما در نیمه ظهر نسبت به عصر دیروز رنج بود.

 ترکش های انفجار اصفهان به بازار ارز

در تهران هم نرخ دلار امروز رشد کرد. به نظر می رسد ترکش های انفجار اصفهان به بازار ارز رسیده است. عده ای از معامله گران می گفتند شب گذشته با ادعای وال استریت ژورنال سطح تقاضا برای دلار زیاد شده بود. 

این روزنامه به نقل از مقام های آمریکایی و منابع آگاه مدعی شده که اسرائیل تاسیسات اصفهان را هدف حمله پهپادی قرار داده است.آن طور که این روزنامه نوشته حمله به اصفهان اولین عملیات اسرائیل در داخل ایران در دوره جدید نتانیاهو بوده است. 

البته آمریکا در اولین واکنش به این ادعا اعلام کرده که هیچ نیروی آمریکایی در حمله به تاسیسات نظامی اصفهان دخالت نداشته است.

از سوی دیگر صبح امروز خبر آمد 3 کامیون که از ایران آمده بودند در مرز عراق و سوریه بمباران شدند.رسانه لبنانی المیادین که این خبر را منتشر کرده بود  درباره منشاء پهپادها اطلاعی منتشر نکرده است اما معمولا گمانه ها متوجه رژیم اسرائیل است.

دهه حساس در بازار دلار

رشد قیمت دلار در یکی دو روز اخیر در حالی است که برخی از فعالان باور دارند که بازارساز در دوره دهه فجر اجازه نخواهد داد که دلار نوسان سنگین افزایشی داشته باشد.

قیمت طلا نزولی شد

قیمت اونس طلا در بازار امروز در محدوده 1921 دلار معامله شد که نسبت به روز شنبه 6 دلار پایین تر بود. 

در بازار داخلی ایران قیمت طلا 18 عیار کاهشی شد . آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده قیمت طلا 18 عیار امروز تا 2 میلیون و 140 هزار و 400 تومان بالا رفته است. 

اما در نیمه ظهر امروز با قیمت 2 میلیون و 115 هزار تومان به فروش رسید که در مقایسه با عصر دیروز 21 هزار و 900 تومان کاهش را نشان می دهد.

قیمت سکه چقدر شد؟

قیمت سکه امامی امروز در سایت اتحادیه  تا 24 میلیون و 500 هزار تومان بالا رفت اما ظهر امروز در محدوده 24 میلیون و 200 هزار تومان به فروش رسید.

تاکتیک جدید بانک مرکزی؛ طلا وارد کنید

 این در حالی است که چند روز پس از تلاش گسترده بانک مرکزی برای پایین آوردن قیمت سکه و طلا در بازار با حراج ربع سکه در بورس کالا، حالا این نهاد از تاکتیک تسهیل واردات طلا برای کاهش التهاب قیمت‌ها رونمایی کرده و می‌گوید: شرایط واردات طلا به کشور با مصوبه ۹بهمن۱۴۰۱ بانک مرکزی تسهیل شد.  

به گفته این نهاد بازار‌ساز پس از این شرط الزام به گشایش اعتبار اسنادی برای واردات طلا حذف شد و از این به بعد، وارد‌کنندگان می‌توانند با استفاده از کلیه روش‌ها و ابزارهای پرداخت اقدام به واردات طلا کنند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر