شناسه خبر: ۱۱۳۸
لینک کوتاه کپی شد

یک توئیت قیمت دلار را ارزان کرد / پیش بینی قیمت دلار امروز 5 بهمن

دیروز (4 بهمن) روز متفاوتی برای برای بازار ارز بود؛ بانک مرکزی ورود بازارساز به بازار آزاد و روند نرخ‌سازی را رسما آغاز کرد و همزمان، فروش دلار در بازار پشت‌خطی بالا رفت.

یک توئیت قیمت دلار را ارزان کرد / پیش بینی قیمت دلار امروز 5 بهمن

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران؛ دیروز در بازار پشت‌خطی، میزان فروش دلار به شکل معناداری زیاد شد تا برخی از معامله‌گران از احتمال ادامه شرایط نزولی در بازار ارز خبر دهند. به گفته برخی فعالان، توئیت رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر مداخله مستقیم در  بازار ارز  عامل ایجاد هیجان فروش در بازار پشت خطی دلار شد.

رئیس کل بانک مرکزی دیروز در توئیتر نوشت: از امروز (روز سه‌شنبه) بانک مرکزی و صرافی‌ها اقدامات مشترکی در احیای ثبات اقتصادی در کشور انجام می‌دهند. او تاکید کرد که بانک مرکزی از این به بعد به  بازار آزاد  ورود پیدا خواهد کرد و نرخ‌ساز خواهد بود.

مداخله مستقیم بازارساز در بازار دلار و به رسمیت شناختن این بازار، از نگاه برخی فعالان می‌تواند سمت عرضه ارز را به اندازه‌ای تقویت کند که اسکناس آمریکایی نتواند به‌راحتی بالای 40 هزار تومان خود را نگه دارد.

در این میان برخی از فعالان نیز عنوان می‌کنند که  صادرات نفت  به چین در ماه‌های گذشته در وضعیت مناسبی داشته است و همین موضوع دست بازارساز برای مداخله قیمتی را باز نگه داشته است. 

در مقابل، برخی از فعالان باور دارند که ورود بازارساز به معاملات دلار، اثر کوتاه‌مدتی بر قیمت خواهد گذاشت و به مرور با کاهش عرضه ارز، بازار به وضعیت قبلی باز خواهد گشت.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر