شناسه خبر: ۱۰۶۶
لینک کوتاه کپی شد

روند صعودی قیمت دلار متوقف می‌شود؟

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده که این نهاد به بازار آزاد ارز ورود می‌کند و نرخ‌سازی خواهد کرد و در صورت تحقق، معاملات محدود این بازار، دیگر تعیین‌کننده نرخ ارز نخواهد بود، با توجه به این اظهارات می‌توان انتظار داشت که امروز دلار در موقعیت اصلاح قرار بگیرد.

روند صعودی قیمت دلار متوقف می‌شود؟

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران، برخلاف روز شنبه، دیروز خبری از قدرت‌نمایی افزایشی‌ها در بازار ارز نبود و اسکناس آمریکایی نتوانست فاتح کانال جدیدی شود. برخی از فعالان، عدم رشد دلار را، آن‌هم در روزی که جوسازی افزایشی‌ها بسیار زیاد بود، نشانه‌ای از زمان اصلاح در  بازار ارز  تفسیر کرده‌اند.

در واقع از نگاه این فعالان، زمانی که نوسان‌گیران نمی‌توانند با تکیه بر اخبار سیاسی رشد  قیمت دلار  را دنبال کنند، به معنای آن است که اتفاق تازه‌ای در سمت عرضه ارز رخ داده و فشار عرضه ارز مانع از ادامه حرکت صعودی اسکناس آمریکایی شده است.

دیشب رئیس کل بانک مرکزی نیز اعلام کرد که بازارساز به‌زودی به  بازار آزاد  ارز ورود خواهد کرد و معاملات محدود این بازار، دیگر تعیین‌کننده نرخ ارز نخواهد بود. با توجه به این اظهارات می‌توان انتظار داشت که امروز دلار در موقعیت اصلاح قرار بگیرد و ممکن است اسکناس آمریکایی از سقف تاریخی خود فاصله پیدا کند.

در این میان برخی از فعالان باور دارند که تعیین‌کننده قیمت دلار، اتفاقات سیاسی و نوسانات قیمت اسکناس آمریکایی در شهرهای همسایه خواهد بود. از نگاه آن‌ها، بعد از قطعنامه پارلمان اروپا، حالا واکنش اتحادیه اروپا درمورد سپاه پاسداران در نوع انتظارات بازیگران ارزی موثر خواهد بود و در کنار این، در صورت تقویت دلار در شهر سلیمانیه، افت اسکناس آمریکایی در بازار ارز داخلی دشوار خواهد بود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر