توقیف ۱۱ میلیون دلار دارایی دزدی در صرافی بایننس

صرافی بایننس (Binance) بیش از ۹۰ درصد از ۱۲.۵ میلیون دلار سرقت‌شده از مدیران یک شرکت در مونته نگرو را در جریان تخلیه اجباری کیف پول رمزارزی آنها مسدود کرده است.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ وجوه به‌سرقت‌رفته، به صورت تتر بود و به کیف پول ترون (TRON) این صرافی منتقل شد و بایننس را قادر ساخت تا ۱۱.۸ میلیون دلار از این دارایی‌ها را مسدود کند. چانگ پنگ ژائو (CZ) مدیرعامل بایننس تصریح کرد که بر خلاف کوین‌های حفظ حریم خصوصی مانند مونرو (XMR)، مسدود کردن دیگر دارایی‌ها در صرافی‌های متمرکز امکان‌پذیر است.

این اقدام بایننس در مسدود‌سازی دارایی‌های رمزارزی، سوالاتی را درباره شباهت‌ بین صرافی‌های رمزارزی و بانک‌های سنتی در توقیف دارایی‌ها ایجاد کرده است.

این حرکت بایننس با تعهد صنعت ارزهای دیجیتال برای مبارزه با تراکنش‌های غیرقانونی، مطابقت دارد. صرافی بایننس، فعالانه درصدد کمک به مقامات برای مهار استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال است.

در موردی مشابه، بایننس پس از تعطیلی شعبه روسی خود، سپرده‌های روبل روسیه را از ۱۵ نوامبر متوقف خواهد کرد و مشتریان باید تا ژانویه۲۰۲۴ روبل روسیه را از بایننس برداشت کنند. این تصمیم برای توقف سپرده‌های روبلی، پس از خروج بایننس در سپتامبر از روسیه و انتقال دارایی به CommEX گرفته شده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه