گزارشی از تعداد میلیونرهای بیت کوین! علت افزایش چیست؟

بیت کوین (BTC) به حرکت صعودی خود ادامه می‌دهد و تلاش می‌کند که به سمت بالاترین رکورد جدید در تاریخ حرکت کند و از رکود تجربه‌شده در سال ۲۰۲۲ بازگردد.

به گزارش اکونگار به نقل از رمزارزنیوز، با احیای مجدد ارزش، به طور همزمان تعداد میلیونر‌های بیت کوین نیز بیشتر می‌شود. طبق داده‌های بازیابی‌شده توسط Finbold، تا ۱۲ نوامبر، تعداد میلیونرهای بیت کوین به ۸۸۶۲۸ نفر رسید که نشان‌دهنده افزایش قابل‌توجه ۶۰۵۴۴ میلیونر از ۲۸۰۸۴ میلیونر گزارش‌شده در ۵ ژانویه است.

این افزایش میلیونرهای بیت کوین، افزایش سه برابری را در سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که معادل رشد قابل‌توجه ۲۱۵ درصدی است. با تجزیه اطلاعات میلیونرها، تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۱ میلیون دلار بیت‌کوین دارند، به ۸۱۹۶۲ و تعداد آدرس‌هایی با حداقل ۱۰ میلیون دلار دارایی، به ۶۶۶۶ می‌رسد.

در مقابل، در ۵ ژانویه ۲۰۲۳، تعداد میلیونرهای بیت کوین ۲۸۰۸۴ نفر بود که در میان آنها، ۲۴۲۷۹ آدرس دارای حداقل یک میلیون دلار بیت کوین و ۳۸۰۵ آدرس دارای حداقل ۱۰ میلیون دلار بیت کوین بودند. افزایش میلیونرهای بیت کوین به افزایش قیمت این دارایی مرتبط است که پس از ماندن در زیر آستانه ۳۰،۰۰۰ دلار در بیشتر سال، اکنون به محدوده ۳۷۰۰۰ دلار رسیده است.

در ماه ژانویه، میلیونرهای بیت کوین یک گروه نسبتاً انحصاری را تشکیل می‌دادند که با احساسات نزولی غالب در بازار ارزهای دیجیتال دست و پنجه نرم می‌کردند. قابل ذکر است که در آن زمان، بیت کوین با چالش‌هایی ناشی از شرایط کلان اقتصادی و پیامدهای حوادثی مانند فروپاشی صرافی رمزارز FTX مواجه بود.

در زمان انتشار این خبر، ارزش بیت کوین به ۳۶۸۸۴ دلار رسیده که نشان‌دهنده رشد بیش از ۱۲۰ درصدی از سال تا به امروز است. در همین حال، تحلیلگران معتقدند که حرکت فعلی بیت کوین می‌تواند پایه و اساس بزرگ‌ترین روند صعودی بالقوه در تاریخ این دارایی را ایجاد کند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه