حمله هکرها به صرافی بیتفینکس؛ کابران مراقب حملات باشند

صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس (Bitfinex) در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از هک شدن یکی از نمایندگان پشتیبانی از مشتری خود در هفته گذشته، با یک حادثه امنیتی مواجه شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از رمزارزنیوز، این شرکت توضیح داد که این حادثه منجر به حملات فیشینگ شدید علیه کاربران آن شده، اما آسیب کمی گزارش شده است.

بیتفینکس افزود که خوشبختانه، نماینده پشتیبانی مذکور مجوز زیادی نداشت و دسترسی محدودی به ابزارهای پشتیبانی داشت. این شرکت در ادامه تاکید کرد که سیستم‌هایش به خطر نیفتاده و هیچ سرمایه‌ای از مشتری از بین نرفته است.

در بیانیه بیتفینکس آمده است: در هیچ زمانی، دارایی‌های مشتریان در پلتفرم در معرض خطر نبود و اطلاعات مربوط به رمز عبور نیز در دسترس نبودند. بیشتر حساب‌های مشتریان تحت تأثیر، خالی یا غیرفعال بودند.

در حالی که بیتفینکس گفت که این مشکل اکنون حل شده، اما آنها همچنان در حال بررسی این حادثه و اطلاعات در معرض خطر هستند و با مشتریان آسیب‌دیده احتمالی تماس می‌گیرند.

این شرکت همچنین موضوع را به مجریان قانون اطلاع داده و با مقامات، برای ردیابی عامل حمله فیشینگ همکاری خواهد کرد.

صرافی بیتفینکس در سال ۲۰۱۲ در هنگ‌کنگ تاسیس شد. این صرافی از لحاظ شاخص «امتیاز اعتماد» پلتفرم کوین گکو، در میان تمام صرافی‌های رمزارزی در رتبه هفدهم قرار دارد و طی ماه گذشته، بیش از ۸۰۰ هزار بازدید از پلتفرم خود داشته است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه