پالس مثبت به بازار ارز دیجیتال

طبق نظرسنجی های اخیر نهادها و سرمایه‌گذاران کانادایی علاقمندی بیشتری به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال نشان می دهند.

به گزارش اکونگار، به نقل از تجارت‌نیوز، نظرسنجی اخیری که از سوی KPMG در کانادا و انجمن کانادایی دارایی‌های جایگزین و استراتژی‌ها (CAASA) انجام شده است، افزایش قابل توجه پذیرش ارزهای دیجیتال در سراسر این کشور را نمایان کرده است. با بهبود چارچوب تنظیمی و افزایش علاقه به دارایی‌های دیجیتال، کانادا در نقش یک بازیگر کلیدی در بازار جهانی ارز دیجیتال ظهور کرده است.

بیت‌کوین آماده سقوط است؟

افزایش خدمات ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری نهادی

با افزایش ۲۲ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۲۱، یافته‌های نظرسنجی اخیر نشان می‌دهند رشد چشمگیری در خدمات ارز دیجیتال ارائه‌شده از سوی موسسات مالی کانادایی رخ داده است. علاوه بر این، تعداد سرمایه‌گذاران نهادی که دارایی‌های دیجیتال را در پرتفوی‌های خود جای داده‌اند، با افزایش ۲۶ درصدی در سال ۲۰۲۳ گزارش شده است. این افزایش پذیرش پس از دوره‌ای چالش‌برانگیز که با نوسانات بازار و عدم قطعیت‌های تنظیمی همراه شده بود، رخ داده است.

روندهای بازار و احساسات سرمایه‌گذاران

با وجود تجربه نوسانات قیمت‌ها در سال ۲۰۲۲، که شرکت‌های عمده رمز ارزی سقوط کردند، بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ به‌شدت روند بازگشتی پیدا کرده است. کونال بحسین، شریک و مدیر بخش دارایی‌های دیجیتال KPMG در کانادا، این بازگشت بازار را به عوامل مختلفی نسبت می‌دهد، از جمله افزایش بدهی و تورم در ایالات متحده. سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای دارایی‌های ارز دیجیتال را به چشم فرصت‌های سرمایه‌گذاری جایگزین می‌بینند که امکان محافظت در برابر کاهش ارزش و عملکرد مناسب به عنوان ذخایر ارزشی قابل اعتماد را فراهم می‌کنند.

دخالت نهادها و سرمایه‌گذاران

در سمت دیگر، نظرسنجی کانادا نشان می‌دهد نیمی از شرکت‌های خدمات مالی در کانادا حداقل یک خدمت رمز ارزی ارائه می‌دهند. به طرز چشمگیری، ۲۴ درصد از این شرکت‌ها صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) یا محصولات تنظیم‌شده مشابهی را صادر کرده‌اند، در حالی که ۴۸ درصد خدمات نگهداری، تسویه را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، تقریباً ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی در کانادا اکنون به طور مستقیم یا غیرمستقیم در معرض ارزهای دیجیتال قرار دارند که نشان‌دهنده افزایش چشمگیر تقاضا از سال ۲۰۲۱ است

تاثیر دخالت مورگان استنلی

در رویدادی مرتبط، گفته می‌شود مورگان استنلی، یک موسسه مالی برجسته در ایالات متحده، نیز امکان دسترسی به کارگزاران خود در ETF‌های بیت کوین اسپات را بررسی می‌کند. این اقدام احتمالی نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی در نگرش شرکت‌های کارگزاری سنتی نسبت به سرمایه‌گذاری‌های رمز ارزی است. در حالی که جزئیات خاص و زمان‌بندی‌ها هنوز فاش نشده‌اند، این توسعه تاکیدی بر علاقه‌مندی رو به رشد در دارایی‌های رمز ارزی در میان بازیگران نهادی است.

همان‌طور که کانادا به پذیرش نوآوری‌های رمز ارزی و وضوح تنظیم‌گری ادامه می‌دهد، این کشور آماده است تا نقشی محوری در شکل‌دهی به آینده مالی دیجیتال در صحنه بازار جهانی ایفا کند.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان