پیش بینی قیمت بیت کوین / تقابل خریداران ETF با فروشندگان

در هفته گذشته نوسانات شدیدی را در بیت کوین مشاهده کردیم، سرمایه‌گذاران درباره حرکت بعدی این ارز دیجیتال در میان فعالیت صندوق‌های ETF پیش بینی می‌کنند.

به گزارش اکونگار به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت بیت کوین روز جمعه شاهد فعالیت شدیدی بود. با ورود  ETF‌های بیت‌کوین اسپات در آمریکا که بازار را به هم ریخته است، کشمکش میان خریداران ETF و فروشندگانی که سود خود را ذخیره می‌کنند شدت گرفته و محیط معاملاتی پرنوسانی را ایجاد کرده است.

بیت کوین که امروز را بالای 71 هزار دلار آغاز کرده، در جلسه معاملاتی آسیا به شدت فروخته شد و به پایین‌ترین حد ۶۵,۵۰۰ دلار رسید. با این حال، این ارز دیجیتال پرقدرت در ساعات معاملاتی آمریکا به طور ناگهانی به ۷۰,۵۰۰ دلار بازگشت و در نهایت حول و حوش ۶۸,۰۰۰ دلار معامله شد. این روز پرچالش، موقعیت‌های معاملاتی آتی با اهرم به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار را نابود کرد و به عنوان سخت‌ترین روز برای معامله‌گران خوش‌بین از ابتدای ماه مارس به حساب آمد.

با وجود رسیدن قیمت به رکوردهای جدید نزدیک به 74 هزار دلار در روز پنجشنبه، بیت کوین از شتاب صعودی خود کاسته است. با وجود تقاضای همچنان بالا برای ETF‌های بیت‌کوین، بازار به نظر تحت کنترل فروشندگانی قرار گرفته که سود خود را ذخیره می‌کنند.

BTCUSDT_2024-03-16_10-51-26

 

شاخص‌های درون زنجیره‌ای و جریان‌های ورودی ETF

تحلیلگران بر روی معیارهای درون زنجیره‌ای تمرکز کرده‌اند، به ویژه نسبت سود/زیان تحقق یافته که به سطوح عجیبی رسیده است. این شاخص نشان‌دهنده آن است که سرمایه‌گذارانی که سودهای بزرگی دارند، احتمالاً مضطرب برای فروش هستند. با این حال، این به معنای نزدیک بودن بازار به اوج خود نیست، بلکه نشان می‌دهد که فعالیت‌های گرفتن سود احتمالاً افزایش خواهد یافت.

در سطوح فعلی حدود 68 هزار دلار، قیمت بیت کوین از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است. جریان‌های ورودی قابل توجه به  ETF‌های بیت کوین اصلی‌ترین عامل این رالی بوده‌اند و به تازگی شتاب گرفته‌اند.

آینده بیت کوین کجاست؟

در بازارهای صعودی گذشته (مانند 2020-2021)، قیمت معمولاً حدود ۳۰ درصد از اوج‌های کوتاه مدت خود اصلاح می‌کرد. ورود سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ به بازار بیت کوین و صندوق‌های ETF احتمالا روند رالی امسال را تغییر خواهد داد.

معامله‌گران فعلی دارای ذهنیت "خرید در کف‌های قیمت" هستند که ممکن است افت قیمت‌های BTC را تسهیل کند. در شرایط رالی کنونی، پیش بینی می‌شود، هرگونه افت قیمتی ممکن است به دشواری فراتر از ۱۰-۱5 درصد گسترش یابد. این مسئله نشان می‌دهد که سطح 60 هزار دلار ممکن است کف قیمت کوتاه‌مدت قیمت تا شروع رالی بعدی باشد.

سلب مسئولیت: همانطور که بر همگان روشن است، ورود به معاملات در هر نوع بازاری نیازمند دانش و تجربه‌ی کافی است. این گزارش توسط تجارت‌نیوز تنها در راستای تحلیل داده‌ها و اخبار مربوطه است و این مجموعه هیچ‌گونه پیشنهادی برای هر نوع معامله‌ای به خوانندگان محترم، ارائه نمی‌دهد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان