تراز صرافی بایننس مثبت شد/ورود ۴ میلیارد دلار سرمایه

صرافی بایننس، پس از توافق اخیر خود با نهادهای نظارتی ایالات متحده و پرداخت جریمه، عملکرد خوبی از خود نشان داده است. از زمان توافق در تاریخ ۲۱ نوامبر، سرمایه ورودی به این صرافی افزایش یافته و به ۴.۶ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش اکونگار به نقل از رمزارزنیوز، تنها در ماه ژانویه، ۳.۵ میلیارد دلار سرمایه به صرافی بایننس وارد شده است. این رقم، بیشترین میزان ورودی سرمایه از نوامبر ۲۰۲۲ محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که این صرافی، مشکلات نظارتی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

این چالش‌ها شامل متهم شدن مدیر‌عامل این صرافی، چانگ پنگ ژائو، به پولشویی و جریمه این شرکت جهت عدم رعایت قوانین بود که تأثیرات مخربی بر وجهه آن گذاشت.

برای نشان دادن عمق تأثیر این مشکلات، لازم به ذکر است که پس از این اتفاقات، تنها در ۱ روز بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه از این صرافی خارج شد.

متعاقباً، جریان هفتگی ورود سرمایه به حدود ۸۰۰ میلیون دلار کاهش یافت که تراز جریان سرمایه در ماه نوامبر را به منفی ۱.۶۳ میلیارد دلار رساند.

با این حال، شرایط در ماه دسامبر شروع به بهبود کرد و جریان هفتگی ورود سرمایه از ۱ میلیارد دلار در هفته فراتر رفت و در مجموع به بیش از ۳ میلیارد دلار در ماه رسید.

این روند صعودی در ماه جاری نیز ادامه یافته و جریان ورودی به ۴ میلیارد دلار رسیده که نشان‌دهنده بهبود قابل‌توجه وضعیت این صرافی است.

توکن بومی این صرافی یعنی بایننس کوین (BNB) نیز عملکرد خوبی داشته است. قیمت این توکن پس از سقوط به زیر ۲۳۰ دلار در ماه نوامبر، به طور پیوسته صعود کرده و در زمان انتشار این خبر به بالای ۳۰۰ دلار رسیده است.

حجم معاملات آن نیز بیش از ۱ میلیارد دلار است.علاوه بر این، بایننس همچنان برترین صرافی ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

این صرافی با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۴ میلیارد دلاری، بالاتر از رقبایی مثل کوین بیس و کراکن به ترتیب با حجم معاملات ۲.۷ میلیارد و ۹۹۹ میلیون دلار قرار گرفته است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان