مهم‌ترین رویدادهای تاثیرگذار بر بازار ارزهای دیجیتال در سال۲۰۲۴

با شروع سال۲۰۲۴، چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال مملو از انتظارات و تغییرات سرنوشت‌ساز شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از رمزارز نیوز؛ سال پیش رو، از تاییدیه‌های نظارتی پیشگامانه گرفته تا رویدادهای محرک بازار، پر از تحولات مهم است که می‌تواند صنعت رمزارزها را با تغییرات زیادی همراه کند.

تایید صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین

تایید ETF اسپات بیت‌کوین در ژانویه۲۰۲۴ می‌تواند نقطه عطف مهمی در دنیای ارزهای دیجیتال باشد. این تاییدیه صرفا شامل بحث‌های نظارتی نیست، بلکه دریچه‌ای برای ورود سرمایه‌گذاران نهادی تلقی می‌شود که که می‌تواند نقدینگی و ثبات را به بازار بی‌ثبات رمزارزها تزریق ‌کند. انتظار می‌رود تاثیر این تصمیم مهم در طول سال۲۰۲۴ بازتاب یابد. در همین حال، چندین تحلیلگر پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت بیت ‌کوین با این تاییدیه به بالاترین سطح تاریخی خود برسد و به‌ویژه از اواسط نوامبر، فعالان بازار نیز خوش‌بینی قابل توجهی را نسبت به این موضوع نشان داده‌اند.

سیاست پولی انبساطی فدرال‌رزرو

فدرال‌رزرو، بانک مرکزی آمریکا، از مارس۲۰۲۲ نرخ بهره خود را افزایش داده است تا بتواند تورم را به هدف ۲درصدی خود برساند. به نظر می‌رسد که در ماه‌های اخیر، اقدامات فدرال‌رزرو موثر بوده و تورم به‌طور قابل‌توجهی در آمریکا کاهش یافته است. فدرال‌رزرو قرار است چرخه کاهش نرخ بهره را تا سال۲۰۲۶ با هدف تحریک رشد اقتصادی آغاز کند. کاهش نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو معمولا بر طبقات مختلف دارایی، از جمله ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد و می‌تواند سرمایه‌گذاران را به سمت دارایی‌های پرریسک مانند بیت‌کوین سوق دهد. در واقع، نرخ‌ بهره پایین‌تر ممکن است جذابیت ارزهای غیرمتمرکز را تقویت و یک اثر موجی در چشم‌انداز مالی ایجاد کند.

هاوینگ چهارم بیت‌کوین

هاوینگ چهارم بیت‌کوین قرار است در آوریل۲۰۲۴ رخ دهد. این رویداد، پاداش استخراج و عرضه BTC را کاهش می‌دهد که از نظر تاریخی، باعث افزایش قابل‌توجه قیمت آن می‌شود. با توجه به این موضوع، به نظر می‌رسد بازار نسبت به افزایش احتمالی قیمت بیت‌کوین پس از رویداد هاوینگ در آوریل۲۰۲۴ خوش‌بین است و انتظار رسیدن BTC به سطوح بالاتری را دارد.

اجرای قانون بازار دارایی‌های رمزارزی توسط اتحادیه اروپا

انتظار می‌رود که در سال۲۰۲۴، قانون بازارهای دارایی‌های رمزارزی (MiCA) اتحادیه اروپا، یک چارچوب نظارتی که برای حمایت از سرمایه‌گذار و ثبات مالی بسیار مهم است، در نهایت اجرایی شود. پیش‌بینی می‌شود که اجرایی شدن این قانون، فضای روشنی را برای افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران، جذب سرمایه و تقویت نوآوری‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال به‌وجود آورد.‌ اجرای MiCA توسط اتحادیه اروپا به‌شدت تحت نظارت سرمایه‌گذاران بوده و زمینه را برای یک بازار بالغ‌تر و امن‌تر فراهم می‌کند.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر۲۰۲۴ می‌تواند اثرات زیادی بر مقررات و سیاست‌های حوزه ارزهای دیجیتال در آمریکا داشته باشد. چشم‌انداز سیاسی در حال تغییر، اغلب تحولاتی را در رویکردهای نظارتی ایجاد می‌کند که بر شرایط بازار تاثیر می‌گذارد. صنعت رمزارزها نظارت دقیقی بر انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ایالات متحده دارد و آماده تغییراتی است که می‌تواند آینده ارزهای دیجیتال را در آمریکا شکل دهد. با توجه به موانع و چالش‌های نظارتی اخیری که شرکت‌های رمزارزی در ایالات متحده با آن مواجه شده‌اند، انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور و تاثیرات آن، از نزدیک توسط علاقه‌مندان به بازار زیر نظر گرفته خواهد شد.

ریپل (XRP) در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

پرونده حقوقی جاری بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) همچنان توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب می‌کند.XRP پس از حکمی در سال۲۰۲۳ که به‌عنوان اوراق بهادار شناخته نشد، اکنون در انتظار تحولات بیشتر در سال۲۰۲۴ است. با وجود یک جدول زمانی برنامه‌ریزی‌شده، سرنوشت ریپل همچنان نامشخص است و مسیر آن پیامدهای زیادی برای چشم‌انداز وسیع‌تر ارزهای دیجیتال دارد. ناظران بازار همچنین عرضه اولیه ریپل را در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌کنند که ممکن است باعث افزایش بیشتر قیمت XRP شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان